Dzisiaj jest: 01 marca 2015
Wydarzenia
Warto przeczytać
Ogłoszenia
Intencje
Nabożeństwa
Msza Św. z modlitwą
  o uzdrowienie

Sakramenty
Bierzmowanie
Kancelaria
Kolęda 2015
Nasza parafia
Duszpasterze
Wspólnoty
Galeria
Linki
Forum
Kontakt
Licznik odwiedzin:
1558569

Obecnie na stronie jest
14
osób
Aby otrzymywać bieżące informacje emailem, podaj swój adres!

   
[ 24-08-2009 ] Ks. Karol wraca do Kamerunu
W dniu wczorajszym po raz ostatni w naszym kościele sprawował Eucharystię i posługiwał w konfesjonale ks. Karol z Kamerunu. Czas wakacji i jego posługi w naszej parafii się skończył, choć być może jeszcze jego drogi kiedyś się skrzyżują z naszymi. Na koniec swojego pobytu napisał kilka zdań o sobie i wyraził wdzięczność za miłe przyjęcie przez naszą parafię.

Urodziłem się 4 lipca 1978 r. w Yokaduma (Kamerun). Po ukończeniu szkoły podstawowej i średniej, wstąpiłem do Wyższego Seminarium Duchownego w Bertoua. Po trzech latach zostałem skierowany na studia do Polski, gdzie przez rok uczyłem się języka polskiego w Akademii Polonijnej w Częstochowie. Po 4 latach studiów teologicznych w łomżyńskim Seminarium otrzymałem święcenia kapłańskie w Kamerunie 29 czerwca 2007 r.

Po święceniach pracowałem przez rok na parafii a potem zostałem posłany do Wyższego Między-diecezjalnego Seminarium Duchownego w Bertoua, gdzie pracuje jak ojciec duchowny.

Dziękuję Księdzu Proboszczowi za miłe przyjęcie oraz wszystkim księżom z parafii Zbawiciela Świata, gdzie przebywałem w okresie wakacji. Zapewniam wszystkich o modlitwie i polecam się waszym modlitwom.

Szczęść Boże.
Ks. Charles Vianney Tanke

Komentarze  [ DODAJ ]
Autor: PARAFIANKA Czas: 25-08-2009 12:49
Miło mi ( i pewnie nie tylko mi) było poznać ks Karola. Życzę wiele radości w pełnieniu posługi kapłańskiej w błogosławieństwie Bożym. Szczęść Boże.  
Autor: Parafianka Czas: 25-08-2009 13:36
W pamięci pozostaną poruszające i dopingujące homilie,oraz sposób ich przekazu.
Szkoda ,że Ksiądz nas opuszcza.
Pozdrawiamy serdecznie.
Autor: D. Czas: 26-08-2009 11:51
Wielkie dzięki Panu Bogu za to, że chociaż tak krótko, to mogliśmy gościć księdza Karola w naszej parafii. Dzięki za  świadectwo prawdziwej wiary, którą można było odczuć w każdym przekonującym słowie, geście, podczas każdej obecności w świątyni.
To prawda, że Afryka jest przyszłością kościoła, jeśli ma takich kapłanów jak Ks. Karol i goszczący u nas wcześniej, Ks. Aleksander.
Życzę, Ks. Karolowi, obfitości Łask Bożych w  życiu osobistym i posłudze kapłańskiej, trwania w wierze, nadziei i miłości, bo przecież imię (bądź nazwisko) Vianney zobowiązuje ...

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Temat:
Treść:

Idea Odnowy w Duchu Świętym
Warto przeczytać 28-02-15
Jak powstała Odnowa w Duchu Świętym?
Warto przeczytać 28-02-15
DOLINA SZCZĘŚCIA
Warto przeczytać 28-02-15
40 godzin z Jezusem
Warto przeczytać 01-01-15
    
Parafia rzymskokatolicka Zbawiciela Świata diecezja łomżyńska
Adres: Goworowska 49, 07-410 Ostrołęka
Copyright 2005 - 2007 © www.luba.int.pl        czas: 0.21 s.