Dzisiaj jest: 28 lutego 2015
Wydarzenia
Warto przeczytać
Ogłoszenia
Intencje
Nabożeństwa
Msza Św. z modlitwą
  o uzdrowienie

Sakramenty
Bierzmowanie
Kancelaria
Kolęda 2015
Nasza parafia
Duszpasterze
Wspólnoty
Galeria
Linki
Forum
Kontakt
Licznik odwiedzin:
1558282

Obecnie na stronie jest
02
osób
Aby otrzymywać bieżące informacje emailem, podaj swój adres!

   
22.02.2015 – 1 niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczęły się bardzo wymowne i głębokie w treść nabożeństwa wielkopostne: nabożeństwo Drogi Krzyżowej i nabożeństwo Gorzkich Żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian.
  Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny, który można ofiarować za jednego ze zmarłych.

 2. Przygotowując się do radości świąt wielkanocnych wsłuchujmy się często w Słowo Boże, nie zaniedbujmy modlitwy, spełniajmy uczynki miłości, by zwyciężyć pokusy kariery, egoizmu i materializmu.

 3. Dziś przed kościołem zbiórka pieniężna na misje. Wspomóżmy tych dwa tysiące stu polskich misjonarzy pracujących w 94-ech Krajach Świata, gdzie bardzo wielki jest głód Ewangelii. Nasze ofiary zapewne będą bardzo pomocne dla rozwoju tak wielkiego działa głoszenia Chrystusa.
  Za hojność serca i dłoni na ten szlachetny cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

 4. Na stoliku są wyłożone skarbonki wielkopostne. Tradycją lat ubiegłych zabieramy je do domu, by w niedzielę Miłosierdzia przynieść je do świątyni z naszą jałmużną wielkopostną.

 5. Wielki Post to szczególny czas modlitwy, postu i zaangażowania na rzecz tych, którym życie przyniosło trudności duchowe i materialne. W tym celu tradycyjnie zostaną wystawione kartony do których można będzie składać niepsujące się produkty żywnościowe lub też ofiarę pieniężną na ten cel można składać do skarbonki umieszczonej na I filarze po prawej stronie przy wejściu do kościoła.

 6. 25.02 tj w środę dzień swoich imienin będzie obchodził Ks. Cezary Czarkowski. Polecamy go w tym dniu pamięci modlitewnej.

 7. Wszystkim parafianom - tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swego Patrona, przeżywać swoje Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, by Maryja wypraszała im u Swego Syna łaski potrzebne na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem u Tronu Bożego.

 8. W ubiegłym tygodniu poprzedziła nas do Ojczyzny Niebieskiej Śp. Elżbieta Pijarowska, l. 84, zam. przy ul. Żniwnej


ks. Jan Świerad - Proboszcz


drukuj
Idea Odnowy w Duchu Świętym
Warto przeczytać 28-02-15
Jak powstała Odnowa w Duchu Świętym?
Warto przeczytać 28-02-15
DOLINA SZCZĘŚCIA
Warto przeczytać 28-02-15
40 godzin z Jezusem
Warto przeczytać 01-01-15
    
Parafia rzymskokatolicka Zbawiciela Świata diecezja łomżyńska
Adres: Goworowska 49, 07-410 Ostrołęka
Copyright 2005 - 2007 © www.luba.int.pl        czas: 0.20 s.