Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2014
Wydarzenia
Warto przeczytać
Ogłoszenia
Intencje
Nabożeństwa
Msza Św. z modlitwą
  o uzdrowienie

Sakramenty
Bierzmowanie
Kancelaria
Nasza parafia
Duszpasterze
Wspólnoty
Galeria
Linki
Forum
Kontakt
Licznik odwiedzin:
1293481

Obecnie na stronie jest
06
osób
Aby otrzymywać bieżące informacje emailem, podaj swój adres!

   
20.04.2014 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Radosny Alleluja jest dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach. Jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas przenikała nasze życie i była obecna w każdym jego wymiarze społecznym i narodowym. Niech tak przeżywana wiara budzi naszą nadzieję na lepsza przyszłość, budowania na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnej miłości. Z tej okazji w imieniu Księży współpracowników Ks. Czarka, Ks. Roberta, Ks. Grzegorza, Ks. Mieczysława, Ks. Kan. Jana i własnym złożyć Wam drodzy parafianie i miłym gościom najserdeczniejsze życzenia, by zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa dokonywała się w waszych sercach każdego dnia i przybliżając nas coraz bardziej do serca Boga, oddając jednocześnie pod opiekę trwającej pod Krzyżem i w Wieczerniku – Maryi. Niech Zmartwychwstały udziela wam potrzebnych łask, i darów Ducha św. oraz czyni wasze ścieżki na drodze do Królestwa Niebieskiego prostymi – pełnymi miłości i pokoju.

 2. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Tego dnia już tradycyjnie we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się i składamy ofiary na KUL i cele edukacyjne diecezji. Nasze ofiary wspierające katolicką uczelnię są też wyrazem wdzięczności za Służbę Uniwersytetu „Bogu i Ojczyźnie”. Porządek mszy św. niedzielny.

 3. W przyszła niedzielę Kościół obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowionego przez bł. Jana Pawła II, który wielokrotnie wskazywał na potrzebę zaufania Miłosierdziu Bożemu. J my włączmy się w szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego w naszych rodzinach, wspólnocie parafialnej, w naszych miejscach pracy. Wypraszajmy Boże Miłosierdzie dla każdego potrzebującego. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na „CARITAS”. Także w tym dniu przynosimy do kościoła i składamy  przed ołtarzem puszki jałmużny wielkopostnej.
  W przyszła niedzielę nasz rodak bł. Jan Paweł II zostanie wyniesiony do grona świętych. Serdecznie zapraszamy do duchowego odnowienia się i przygotowania na kanonizacje.

 4. Dziękuję wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękuje Wam za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym. W sposób szczególny składam serdeczne Bóg zapłać członkom Ochotniczej Straży Pożarnej ze Dzbenina, harcerzom, oazie, ministrantom, Kółkom Różańcowym, Kościołowi Domowemu, Odnowie w Duchu Św., grupom modlitewnym, wszystkim, którzy czuwali przy grobie Pańskim, asyście procesyjnej, chórowi na czele z panem organistą, p. Kościelnemu, dzieciom sypiącym kwiatki, Orkiestrze dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z jej kapelmistrzem p. Zenonem  Brożynę.
  Pragnę wyrazić wdzięczność i podziękować Ks. Grzegorzowi za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego oraz tych wszystkim ,którzy Mu pomagali.
  Serdeczne Bóg zapłać.

 5. Informujemy, że I Komunia św. dzieci odbędzie się w dwóch grupach 04.05 i 11.05 o godz. 13:00.
  Komunia św. rocznicowa 08.06 o godz. 11:30 w Uroczystość zesłania Ducha św.
  Sakrament bierzmowania udzieli naszej młodzieży J. E. Ks. Bp. Tadeusz Bronakowski 02.06 o godz. 18:00


ks. Jan Świerad - Proboszcz


drukuj
Uratuj Świętego
Wydarzenia 11-03-14
Orszak Trzech Króli
Wydarzenia 06-01-14
Imieniny Księdza Proboszcza
Wydarzenia 14-12-13
Orszak Trzech Króli
Wydarzenia 07-12-13
    
Parafia rzymskokatolicka Zbawiciela Świata diecezja łomżyńska
Adres: Goworowska 49, 07-410 Ostrołęka
Copyright 2005 - 2007 © www.luba.int.pl        czas: 0.40 s.