Dzisiaj jest: 19 grudnia 2014
Wydarzenia
Warto przeczytać
Ogłoszenia
Intencje
Nabożeństwa
Msza Św. z modlitwą
  o uzdrowienie

Sakramenty
Bierzmowanie
Kancelaria
Nasza parafia
Duszpasterze
Wspólnoty
Galeria
Linki
Forum
Kontakt
Licznik odwiedzin:
1484800

Obecnie na stronie jest
10
osób
Aby otrzymywać bieżące informacje emailem, podaj swój adres!

   
14.12.2014 – 3 niedziela Adwentu

  1. Od środy tj. 17 grudnia wkraczamy w drugą część Adwentu. Główną postacią ostatniego etapu tego okresu liturgicznego jest Jan Chrzciciel, poprzednika Chrystusa, który wzywając do pokuty ukierunkowuje nas na wewnętrzną przemianę i odrodzenie. Służyć temu będą rekolekcje, które dziś rozpoczynamy w naszej wspólnocie. Stąd serdecznie witam O. Honoriusza Kostka z zakonu Cystersów, który będzie przewodniczyć naszym rekolekcjom. Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 16.30, 18.00, 19.30.

  2. Kościół zachęca nas do włączenia się po raz 20 w akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece rozprowadzane przez „CARITAS” stanowią wymowna odpowiedź naszej gotowości do pomocy potrzebującym, zwłaszcza dzieciom. Stawiając świecę na wigilijnym stole, pamiętajmy, że symbolizuje ona „Światłość Świata:, która przyszła do nas. Świece można nabywać przy wyjściu z kościoła. Nie powinny one potem zostawać w domu, lecz powinny dopalić się na grobach naszych bliskich, jako łączności z Nimi w wymiarze świętych obcowania.

  3. W czwartek 18 grudnia przypada 3 rocznica świeceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Janusza Stepnowskiego. Dlatego na mszy św. o godz. 18.00 zostanie odśpiewany hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o pasterzu naszej diecezji.

  4. W piątek 19 grudnia przypada dzień imienin naszego pana kościelnego, którego polecamy pamięci modlitewnej.

  5. Wszystkim parafianom - tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swego Patrona, przeżywać swoje Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, by Maryja wypraszała im u Swego Syna łaski potrzebne na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem u Tronu Bożego.

  6. Dzisiaj młodzież oazowa przed kościołem rozprowadza sianko na stół wigilijny kwestując w ten sposób na pomoc materialna wyjeżdżających na oazy wakacyjne.

  7. Pani Romanie Kuczyńskiej z ul. Goworowskiej składam serdeczne podziękowania za ufundowanie obrazu Św. Jana Pawła II w podzięce za otrzymane łaski. Bóg zapłać!

  8. Bardzo serdecznie prosimy o zgłaszanie w zachrystii chorych, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni. Będziemy ich odwiedzać w domach w środę od godz. 11.30.


ks. Jan Świerad - Proboszcz


drukuj
III Niedziela Adwentu
Warto przeczytać 27-11-14
IV Niedziela Adwentu
Warto przeczytać 27-11-14
II Niedziela Adwentu
Warto przeczytać 27-11-14
I Niedziela Adwentu
Warto przeczytać 27-11-14
 XVIII Niedziela zwykła
Warto przeczytać 02-08-14
    
Parafia rzymskokatolicka Zbawiciela Świata diecezja łomżyńska
Adres: Goworowska 49, 07-410 Ostrołęka
Copyright 2005 - 2007 © www.luba.int.pl        czas: 0.18 s.