Dzisiaj jest: 01 kwietnia 2015
Wydarzenia
Warto przeczytać
Ogłoszenia
Intencje
Nabożeństwa
Msza Św. z modlitwą
  o uzdrowienie

Sakramenty
Bierzmowanie
Kancelaria
Nasza parafia
Duszpasterze
Wspólnoty
Galeria
Linki
Forum
Kontakt
Licznik odwiedzin:
1574267

Obecnie na stronie jest
17
osób
Aby otrzymywać bieżące informacje emailem, podaj swój adres!

   
29.03.2015 – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

 1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach jego ziemskiego życia. Gromadzimy się więc, aby wspominać tamte wydarzenia. Pragniemy zagłębić się w tajemnicę miłości Boga, który syna nie oszczędził, ale wydał Go za nas, tak samo niestałych w wierności, jak kiedyś lud Jerozolimy. Będziemy, przeżywać godzinę Jezusa, która swoją wiernością odkupił nasze grzechy i dał nam udział w swoim zmartwychwstaniu. Niedziela Palmowa staje się też od kilkunastu lat centralnym punktem wielkiego i zorganizowanego pielgrzymowania młodych chrześcijan na całym świecie, a samą Niedzielę Palmową Kościół uznaje za „Dzień Młodzieży”. Niech i dzisiaj młodzież, która przeżywa Światowy Dzień Młodzieży diecezji łomżyńskiej w Grajewie, kolejny raz wyrażając swój młodzieżowy entuzjazm błogosławieństwa tych spotkań i przesłania, że Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem.

 2. Liturgia Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna) należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym.
  W Wielki Czwartek, który jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa msza św. Wieczerzy Pańskiej odprawiona będzie przez wszystkich Kapłanów naszej parafii o godz. 18:00 z obrzędem obmycia nóg 12 mężczyznom na pamiątkę obmycia nóg Apostołom. Po zakończeniu Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie, czas opuszczenia i trwogi konania. Adoracje do godz. 22:00.
  Wielki Piątek  - W tym dniu nie ma mszy św. Gromadzimy się na liturgię Męki Pańskiej o godz. 18:00. Nabożeństwo składa się z liturgii Słowa, uroczystej adoracji Krzyża i przyjęciem Komunii św. Kończy się złożeniem Jezusa do grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji Krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja do godz. 22:00
  Przypominam, że w tym dniu wszystkich katolików obowiązuje post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60 roku życia.
  Wielka Sobota – Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu dzień skupienia. I refleksji nad wydarzeniami Wielkiego Tygodnia i tajemnicy naszej wiary. O godz. 8:00 poświęcenie wody i rozpoczynamy poświęcenie pokarmów, które w odstępach półgodzinnych będziemy święcić do godz. 16:00. W Dzbeninie poświęcenie pokarmów o godz. 12:00. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę może też być okazją do chwilowej choćby adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wigilia Paschalna odprawiona będzie o godz. 18:00 przez wszystkich kapłanów z poświęceniem ognia i wody chrzcielnej. Na to nabożeństwo przynosimy ze sobą świece. Następnie się całonocne czuwanie przed wystawionym w Grobie Pańskim  Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszam do adoracji Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzbeninie, ministrantów, harcerzy, oazę, Kościół Domowy, grupę Odnowy w Duchy św., Kółka Różańcowe grupy modlitewne, wszystkich parafian. Plan adoracji jest wywieszony w gablocie.
  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 rezurekcja i paruzja 3 razy wokół kościoła z udziałem Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej.
  Zapraszamy asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatów, panów prowadzących kapłana.
  Pozostałe msze św. o godz. 10:00, 11:30, 13:00, 16:30 i 18:00. Nie będzie mszy św. o godz. 7:00 i 8:30. W tym czasie zasiadamy do świątecznego posiłku i dzielimy się poświęconym jajkiem, które jest symbolem życia, składając sobie nawzajem życzenia.

 3. W poniedziałek Wielkanocny msze św. jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu jest przeznaczona na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 4. Tych, którzy jeszcze nie wypełnili obowiązku spowiedzi wielkanocnej zapraszamy we wtorek i środę w godz. 1:00 do 12:00 i 16:00 do 18:00. Będzie dyżurował w konfesjonale kapłan.

 5. Podziękowanie i serdeczne Bóg zapłać składam tym wszystkim, którzy złożyli jałmużnę wielkopostną w postaci produktów żywnościowych dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
  Szczególnie uznanie składam członkom Parafialnego zespołu „CARITAS” na czele z jego liderem panem Tadeuszem Noskiem, który społecznie z ogromnym oddaniem od kilku lat angażuje się w służbie ludziom potrzebującym. Wszystkim za każdą hojność serca i dłoni składam serdeczne Bóg zapłać! Ufając że Bóg tych wszystkich hojnie obdarzy swoimi łaskami tu na ziemi, a przede wszystkim kiedyś w wieczności.

 6. Wszystkim parafianom - tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swego Patrona, przeżywać swoje Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, by Maryja wypraszała im u Swego Syna łaski potrzebne na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem u Tronu Bożego.

 7. Dzisiaj zbiórka do puszek na Kwiaty do grobu Pana Jezusa i wystrój świątyni.


ks. Jan Świerad - Proboszcz


drukuj
Idea Odnowy w Duchu Świętym
Warto przeczytać 28-02-15
Jak powstała Odnowa w Duchu Świętym?
Warto przeczytać 28-02-15
DOLINA SZCZĘŚCIA
Warto przeczytać 28-02-15
    
Parafia rzymskokatolicka Zbawiciela Świata diecezja łomżyńska
Adres: Goworowska 49, 07-410 Ostrołęka
Copyright 2005 - 2007 © www.luba.int.pl        czas: 0.30 s.