Dzisiaj jest: 30 października 2014
Wydarzenia
Warto przeczytać
Ogłoszenia
Intencje
Nabożeństwa
Msza Św. z modlitwą
  o uzdrowienie

Sakramenty
Bierzmowanie
Kancelaria
Nasza parafia
Duszpasterze
Wspólnoty
Galeria
Linki
Forum
Kontakt
Licznik odwiedzin:
1456828

Obecnie na stronie jest
06
osób
Aby otrzymywać bieżące informacje emailem, podaj swój adres!

   
26.10.2014 – Uroczystość Rocznicy, Poświęcenie Kościoła Własnego

 1. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z nim spotkania, w którym Bóg udziela nam swoich darów i wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swojego Zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynie także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół – żywa świątynię Boga. Dbajmy o ten widzialny znak Bożej miłości do grzesznych. Ożywiamy tę świątynię swoją obecnością i wspieramy swoimi ofiarami.

 2. We wtorek 28.10 przypada 89 rocznica powstania diecezji łomżyńskiej. W tym dniu przypada także święto patronalne naszych Księży Biskupów. Ks. bpa Tadeusza Bronakowskiego i Ks. Bpa seniora Tadeusza Zawistowskiego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 3. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten jest świętowaniem radości wszystkich tych, którzy zakończyli już swoją drogę na ziemi i dzięki temu, że wytrwale biegli w wyznaczonych zawodach cieszą się obecnością Boga w chwale niebieskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. Nie będzie mszy św. o godz. 11:30, 13:00 i 16:30. Procesja i msza św. na cmentarzu farnym o godz. 12:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 15:00.

 4. W przyszła niedzielę 2 listopada wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu modlimy się do Boga w intencji tych, którzy jeszcze cierpią w czyśćcu, prosząc, aby jak najszybciej mogli zostać włączeni do społeczności świętych i błogosławionych. Odwiedzanie grobów bliskich niech stanie się okazją do przekazywania dzieciom historii naszych rodzin, przywoływanie ciekawych wspomnień, a zapalając znicz pamiętajmy, że są one symbolem naszej modlitwy o dopuszczenie zmarłych do wiecznej świętości. Niech to nie będzie pusty znak z naszej strony. Najlepsze co możemy dać naszym bliskim zmarłym to właśnie modlitwa i  Komunia św. przyjęta w ich intencji. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Msza św. na cmentarzy komunalnym o godz. 16:00.

 5. Od południa uroczystości wszystkich świętych do 8 listopada włącznie można zyskać (jeden raz) odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, odmówić modlitwy za zmarłych, modlitwę pańską, wyznanie wiary. Zachowując inne zwykłe warunki: spowiedź sakramentalną, komunię św. i modlitwę wg intencji Ojca św.

 6. Wypominki roczne za zmarłych zamawiamy w zachrystii, natomiast wypominki tzw. Jednorazowe będzie można składać, przez całą oktawę modlitw za zmarłych z wyraźnie wypisanymi imionami i nazwiskami z dołączoną dobrowolną ofiarą. Za tych zmarłych od 1 listopada do 8 listopada włącznie będzie odmawiany o godz. 17:30 różaniec i odprawiona msza św. W te dni msza św. wieczorna będzie odprawiona o godz. 18:20.

 7. W przyszłą niedzielę I miesiąca z racji dnia zadusznego nie będzie procesji eucharystycznej po mszy św. o godz. 8:30.

 8. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej powiadamia, że XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy i ich rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach: 15 - 16 listopada 2014 roku pod hasłem: "Otwórzcie Drzwi Chrystusowi" w duchu dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II.
  Na spotkanie u tronu Pani Królowej Polski zapraszamy wszystkich pracowników kolei, emerytów i rencistów z rodzinami z naszej Diecezji.

 9. Pan Organista będzie roznosił opłatki we wtorek w Dzbeninie (osiedle nad rzeką), ul. Jodłowa, Bukowa, Klonowa, Sosnowa, Cisowa, Świerkowa, Dębowa.
  W środę przy drodze do Tobolic i ul. Cicha, Spokojna, Radosna, Pogodna, Dobra.
  W czwartek: ul. Goworowska bl. nr 30 i 32 i H. Sawickiej bl nr 17 i ul. Dąbrowskiego (domki jednorodzinne)

 10. Wszystkim parafianom - tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swego Patrona, przeżywać swoje Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, by Maryja wypraszała im u Swego Syna łaski potrzebne na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem u Tronu Bożego.

 11. W ubiegłym tygodniu poprzedziła nas do Niebieskiej Ojczyzny P. Halina Klimaszewska l. 44 zam. ul. Goworowska 6/17


ks. Jan Świerad - Proboszcz


drukuj
 XVIII Niedziela zwykła
Warto przeczytać 02-08-14
XVII Niedziela zwykła
Warto przeczytać 26-07-14
XVI Niedziela zwykła
Warto przeczytać 20-07-14
XV Niedziela zwykła
Warto przeczytać 12-07-14
    
Parafia rzymskokatolicka Zbawiciela Świata diecezja łomżyńska
Adres: Goworowska 49, 07-410 Ostrołęka
Copyright 2005 - 2007 © www.luba.int.pl        czas: 0.07 s.