header

Dzisiaj jest : 20 maja 2022 - wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

20 V 2022 r., Piątek
Czytanie pierwsze
(Dz 15, 22-31)
Ewangelia
(J 15, 12-17)

Dzisiaj Czcimy

15.05.2022 – V niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy J.E. Ks. Bpa dra Tadeusza Bronakowskiego, w ramach kanonicznej wizyty parafii, którego serdecznie witamy i otwieramy swoje serca na słowa które umocnią nas w wierze i jego apostolskie błogosławieństwo. Na mszy św. o godz. 16:30 Ks. Pb udzieli naszej młodzieży w liczbie 151 sakramentu bierzmowania.
  2. Jutro święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika głównego patrona Polski.
  3. W dniu 21 maja tj. w najbliższą sobotę Męska grupa Różańcowa „Nazaret” organizuje pieszą pielgrzymkę dla mężczyzn z Rzekunia do Ogniska Bożego Pokoju w Suchcicach. Wymarsz spod kościoła w Rzekuniu o godz. 13:00. Spotkanie uczestników o godz. 12:30 na parkingu przed kościołem. W czasie drogi będą mówione świadectwa przez członków grupy „Nazaret”, a także katecheza głoszona przez kapłana. Przewidywany czas dotarcia do Suchcic o godz. 18:00. O godz. 18:30 – uroczysta msza św. po której planowane jest wspólne ognisko. Po zakończeniu będzie możliwość powrotu autokarem do Ostrołęki. Wszystkich chętnych mężczyzn prosimy o osobiste potwierdzenie uczestnictwa pod numerem telefonu zamieszczonego na plakacie. Jest to niezbędny wymóg ze względu na konieczność ubezpieczenia. Wszystkie dodatkowe informacje umieszczone są na plakacie. Serdecznie zapraszamy mężczyzn, a także młodzież męską do udziału w tej pielgrzymce.
  4. Natomiast w następną niedzielę tj. 22 maja Ks. Mieczysław będzie obchodził złoty jubileusz kapłaństwa. Msza św. dziękczynna jubilata o godz. 13:00. Ks. Mieczysława polecamy szczególnie w tym dniu pamięci modlitewnej.
  5. Dzisiaj jak było zapowiadane ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży.
  6. W imieniu dzieci I Komunijnych i własnym składam serdeczne podziękowanie p. Annie i Arturowi Chojnowskim, właścicielom hurtowni warzywno-owocowej za ofiarowanie owoców na dar ołtarza. Bóg zapłać.
  7. Tym wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swoich imienin, urodzin, czy tez innego rodzaju jubileuszy składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości darów Bożych, matczynej opieki Maryi, orędownictwa ich patronów u tronu Bożego oraz nieustannego czuwania nad nimi Bożej opatrzności.

 

ks. Jan Świerad - Proboszcz

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia