header

Dzisiaj jest : 5 czerwca 2023 -

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

5 VI 2023 r., Poniedziałek
Czytanie pierwsze
(Tb 1, 3; 2, 1b-8)
Ewangelia
(Mk 12, 1-12)

Dzisiaj Czcimy

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 28.05.2023

 1. Dzień Zesłania Ducha Świętego jest dniem narodzin Kościoła i nowym posłaniem uczniów, aby szli i głosili Ewangelię. Uczniowie, którzy byli już świadkami chwały Zmartwychwstałego, doświadczyli w sobie mocy Ducha Świętego: ich umysły i serca otworzyły się na nowe światło. Moc i potęga Boga rozjaśniają oblicze ziemi. Duch Święty nadal wspomaga Kościół Chrystusowy, aby był on - zawsze i we wszystkim -zwiastującym ludzkości łaskawość i miłość Boga. Prośmy o dary Ducha Świętego, o nową Pięćdziesiątnicę dla Kościoła, dla wspólnot i dla każdego wierzącego w Chrystusa.

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór uwielbienia prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym „Wypłyń na głębię”. Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

 3. Jutro święto Matki Kościoła. Maryja trwała z uczniami na modlitwie prosząc o wylanie Ducha Świętego. Prośmy Matkę Kościoła, aby ciągle wstawiała się za swoimi dziećmi, za Kościołem, który pośród świata pielgrzymuje do Ojca. Msze święte o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00.

 4. W poniedziałek o godz. 16.30 próba dla dzieci klas IV przeżywających Komunię św. rocznicową.

 5. W poniedziałek i wtorek, 29 i 30 maja, gościć będziemy dominikanina o. Adama Szustaka. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie po Mszy św.

 6. We środę 31 maja Zespół Szkół Zawodowych nr 3 obchodzić będzie dzień patrona szkoły bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Z tej racji w intencji całej społeczności szkolnej, nauczycieli i uczniów, będziemy sprawować w naszym kościele Mszę św. o godz. 11.00. Pragnących dołączyć do wspólnej modlitwy zapraszamy na godz. 11.00.

 7. Wraz z początkiem miesiąca czerwca rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, tzw. nabożeństwa czerwcowe.

 8. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek, 1 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 20.00 spotkanie MGR „Nazaret”. W pierwszy piątek, 2 czerwca, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.30 i 18.00. Zapraszamy do podjęcia praktyki pierwszych piątków miesiąca rodziców i dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. W piątek popołudniu spowiedź dla rodziców i dzieci przeżywających Komunię św. rocznicową. W pierwszą sobotę, 3 czerwca, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. W sobotę z racji, że o godz. 18.00 jest Msza św. ślubna, nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. o godz. 8.30.

 9. W sobotę 17 czerwca w sanktuarium maryjnym w Płonce Kościelnej odbędzie się Festiwal Młodych u Królowej Młodzieży. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zapisy u ks. Mateusza.

 10. Nasza parafia organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży w Zakopanem „Wakacje ze Zbawicielem”. Zapisy u ks. Damiana. Pozostały ostatnie miejsca.

 11. Za tydzień uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca procesja po Mszy św. o 8.30. O godz. 13.00 Komunia św. rocznicowa.

 12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 13. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Już dziś proszę o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję Bożego Ciała w stałych miejscach: I – na rogu ul. Bursztynowej i Goworowskiej (mieszkańców Osiedla Bursztynowa); II – przy bloku Goworowska 33 (mieszkańców okolicznych bloków); III – na ul. Konopnickiej przy przedszkolu (mieszkańców ul. Konopnickiej); IV – na ul. Fieldorfa „Nila” przy pomniku (mieszkańców ul. Wesołej i ulic przyległych. Z góry serdecznie dziękujemy!

 14. W Boże Ciało wieczorem będzie miał miejsce koncert uwielbienia. Miejscem koncertu będzie parking przy kościele Zbawiciela Świata. Wystąpią Iwona Pietrala oraz zespół „Wyrwani z niewoli”. Organizatorem koncertu uwielbienia są ruchy i wspólnoty działające w naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa od godz. 18.00. Niech ten dzień, w którym wyrażamy naszą wiarę w Jezusa obecnego w Eucharystii znajdzie przedłużenie w koncercie uwielbienia.

 ks. Jarosław Kotowski - Proboszcz

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia